4 Şubat 2014 Salı

Chelsea Notları

Şampiyonlar Ligi'ndeki dev maça üç hafta kala Chelsea'yi yavaş yavaş masaya yatırmaya başlamalı artık. Aşağıda Manchester City maçının notları yer alıyor. City deplasman Chelsea için, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci tur deplasman maçının bir provası olarak görülebilir, Chelsea burada da benzer futbol anlayışı ile sahaya çıkabilir.

Notlara geçersek:

1- Eden Hazard çok formda, Eboue savunmada formsuz, çok sıkıntılı bir eşleşme.
2- Önde mükemmel pres yapıyorlar, Galatasaray en son yoğun ön alan presini iç sahadaki Konya maçında yediğinde çok bocalamıştı.
3- David Luiz ve Matic rakibi çok bozan iki oyuncu, özellikle Luiz kendinden beklenenden çok daha iyi topla oynuyor.
4- City orta göbeği Yaya Toure - Demichelis ikilisiyle tutmaya çalıştığında çok sıkıntı çekti. Matic - David Luiz sertliğine sağ kenarda oynayan Ramires ve ikilinin önünde Willian sürekli destek veriyor. Yaya Toure yalnız kaldı. G.Saray orta göbeği bu kadar boş bırakmayacaktır.
5 - Ivanovic'in sağdan çıkışlarına dikkat. Azpilicueta onun kadar etkili değil.
6- Savunma yaparlarken gol atmak gerçekten zor, ama Hazard'ı durdurabilirsek gol yememeyi başarabiliriz iç sahada.
7- Cahill, Terry, Matic ve David Luiz aynı anda sahadeyken bizim de zayıf olduğumuz yan toplarda çok etkili bir takım haline geliyorlar.
8- Man City bulabildiği ender pozisyonları kanat akınları sonucu elde etti. Ön liberolar savunmaya yaklaştıkça ortada muazzam alan kapatıyorlar, tek çare görece zayıf Azpilicueta ve Ivanovic'in üzerine gitmek. Bu bağlamda Eboue ve Telles'in bindirmeleri çok önemli olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder