18 Kasım 2014 Salı

Arda Turan'a Açık Mektup: Neden Brezilya'yı Tuttuk?

 Son Kazakistan maçı sonrasında uluslararası yıldızımız Arda Turan, bir önceki hazırlık maçında Brezilya lehine tezahürat yapan taraftarlara sitem etmiş:

 ''Biz bu ülkenin evlatlarıyız. Brezilya'ya karşı oley çekilecek saygısızlığı hak etmedik. Her maç bizim için final. Güvenimiz gitmiş durumda ama güvenimizi geri kazanmak için asla pes etmeyeceğiz. Sonuna kadar savaşacağız. Biri oley çekecekse o tribüne gelmesin."


 Arda'nın tam olarak anlamadığı nokta şu. Kadıköy'deki Türkiye-Brezilya maçında bu yıl ilk kez tribünler full'e yakındı. Bunun sebebi, seyircilerin Milli Takım'a desteklerini gösterme isteği miydi?

 Oraya gelen taraftar, güzel futbolu güzel adamlardan izlemek istiyordu. Sahada her şeyini verip, bir yandan da iyi güzel izletmek isteyen, birbirleriyle, hakemlerle, federasyonlarla kavga etmeyen, siyasetten, mafyadan uzak duran, rakibine saygısızlık etmeyen, kendi tribününe küfür etmeyen güzel adamlardan güzel bir resital izlemek istediler..

 Rakibinin stadında kalçasıyla top kontrol eden, rakibin siyahi oyuncusuna 'pis zenci' diyen, yerde yatan rakibine yardım eden arkadaşına tepki gösteren, ülkenin en tecrübeli foto muhabirini evinden aldırmakla tehdit eden, korumalarına gazetecileri tartaklaması emrini veren oyuncuları alkışlamak yerine, engelli taraftarları stadyum ayırt etmeden bulup onlara formalarını armağan eden, sahaya giren ufaklığı korumaların elinden alıp beraber fotoğraf çektiren, tribünleri Çeyrek Final zaferiyle selamlamak yerine elenen rakibin yıldızını alkışlayan güzel adamları alkışlamak istedi o akşam o tribünler..


 Arda, 66 numaralı forman üzerindeyken biz bu görüntüleri bu taraflarda da görürdük. Bu yüzden aslında bunu en iyi sen bilirsin, güzel futbol güzel adamlarla oynanır ve güzel futbolun bir milleti, milliyeti yoktur..

 Seni güzel adamlarla sırt sırta verip futbol arenasında çarpışırken görmek dileğiyle..

 Bandiera's Blog


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder