30 Haziran 2012 Cumartesi

Kimdi Giden, Kimdi Kalan ?

'Geç gelen bir yazı bu, uzun süredir depolanmış şekilde bekliyor. Yazar, bu mevzu yüzünden kendini ancak toparlayabildiğinden, yazıyı ancak kaleme alabiliyor.. '


 14 Mayis 2012, Galatasaray.org'da tüm sarı kırmızılıları sevindiren bir haber yayınlandığında saatler 14:30'u gösteriyordu..

  ' Galatasaray Medical Park antrenörü Oktay Mahmuti ile varolan kontratımız 2+2 olarak yenilenmiştir.'

 Beklenen hatta geçikmiş bir karardı, rüya gibi devam eden sezonun sondan bir önceki düzlüğündeydi Galatasaray, ancak başarısızlıkta dahi takımını alkışlayan taraftar, zaten her şeyi anlatıyordu. Takım kaybetse bile, Galatasaray ruhunu sahaya yansıtıyor, adeta 'sahadaki biz' oluveriyordu. Harika bir kimyası vardı takım-taraftar ikilisinin. İçeride oynanan CSKA maçında, kulakları sağır eden 'Gençlik Marşı' hala kulaklarımdadır, o ruh o maçı getirmişti.


  14 Mayıs 2012 saat 14:30'dan sonra her şey değişti, takım Beşiktaş Milangaz'a yarı finalde elendi. Oktay Mahmuti'nin sözleşmesi 'evrak eksikliği'nden dolayı imzalanamadı. Bir hafta bekletildi Mahmuti. Bu beklemenin sonunda da kendisine 'beraber çalışmama' kararı tebliğ edildi..

 Belki önümüzdeki sene Galatasaray Basketbol Takımı sezonu 3 kupayla kapatacak, belki muhteşem oyuncular izleyeceğiz Abdi İpekçi'de. Ancak kişisel görüşüm, geçen yılki ortamı hiçbir zaman yakalayamayacağımız.. Oktay Mahmuti görevinden ayrıldı. Ancak Mungan'ın da dizelerinde dediği gibi:

' Kimdi giden, kimdi kalan
Aslında giden değil kalandır terkeden
Giden de
Bu yüzden gitmiştir zaten... '

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder