22 Haziran 2010 Salı

Galatasaray Alt Yapısı'nın Alameti Farikası (?)21 Haziran 2010 tarihinde, Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi sitesi galatasaray.org ' da şu haber en tepedeydi;

***

Galatasaray, geçtiğimiz sezon Denizlispor forması giyen Çağlar Birinci ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Profesyonel Futbol Takımı oyuncularımız Murat Akça, Erhan Şentürk, Sadrettin Fırat Kocaoğlu ve Semih Kaya'nın bonservisleri ile, Serdar Eylik'in ise bir sezon kiralık olmak üzere Denizlispor'a transferleri konusunda anlaşılmıştır.

***

Bu oyuncular haricinde Galatasaray, Denizlispor'a 1.5 miyon euro ödeme de yapacak.Burda asıl tartışılması gereken olay, alt yapısı ile sürekli övünen bir kulübün, Anadolu'dan aldığı bir oyuncu için, o çok gurur duyduğu alt yapısından yetişmiş 5 oyuncuyu muhattap takıma göndermesidir.

Alt yapının önemini her fırsatta dile getiren Galatasaray yöneticileri, yukarda adı geçen oyuncularının hiçbirine A takımı seviyesinde şans vermeden takımdan göndermiştir. Burada akıllara doğal olarak şu soru geliyor;

Madem bu oyuncular, alt yapıdayken birer yıldız adayıydı yöneticilere göre, ne oldu da birden bire önümüzdeki yıl Bank Asya Ligi'nde mücadele edecek Denizlispor'a sadece 1 oyuncu karşılığında gönderildi ?

Galatasaray'da bu sezon başında gerçekten ilginç şeyler oluyor..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder